fbpx

BIAŁE NOCE I CZTERY NADBAŁTYCKIE STOLICE 11-16 lipca 2023

2390 PLN

BIAŁE NOCE
I CZTERY NADBAŁTYCKIE STOLICE

LITWA – ŁOTWA –  ESTONIA –  FINLANDIA

Ryga – Tallin – Helsinki – Wilno

11 – 16 lipca 2018 /6 dni/

Cena: 2390 zł


Dzień 1

Wyjazd z Zamościa o godz. 4.00 z parkingu przy ul. Peowiaków, przejazd do Rygi. Po drodze krótki postój w Augustowie – podziwianie pięknych mazurskich jezior (przerwa na posiłek we własnym zakresie). Wyjazd w dalszą drogę do Rygi. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Rygi: Stare Miasto, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. „Trzej Bracia”, ratusz, Mała i Wielka Gildia, Katedra Domska, kościół św. Jakuba, parlament, Pomnik Wolności, fortyfikacje miejskie z Basztą Prochową. Następnie przejazd do Tallina. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Tallina: Górne i Dolne Miasto, gdzie znajdują się fortyfikacje obronne, baszty, Sobór Newskiego, ratusz, malownicze średniowieczne uliczki. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie w formie pakietu. O godz. 8.00 wypłynięcie promem z portu w Tallinie do Helsinek. O godz. 10.40 przypłynięcie do portu w Helsinkach. Zwiedzanie miasta: historyczne centrum Helsinek, secesyjny dworzec kolejowy, klasycystyczny Plac Senacki z katedrą luterańską, Sobór Uspieński, kościół świętego Henryka. Następnie przepłynięcie na wyspę Suomenlinna i zwiedzanie z przewodnikiem. Powrót promem do Tallina z Helsinek o godz. 21.30. Przybycie do hotelu na nocleg po godz. 24.00.

Dzień 5

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Wilna – stolicy Litwy. Zobaczymy m.in.: Ostrą Bramę, katedrę, kościoły: św. Ducha, św. Anny, św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie, miejsca związane z życiem i twórczością Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na zwiedzanie Wilna: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie znajduje się oryginalny obraz „Jezu ufam Tobie” namalowany według wskazówek św. siostry  Faustyny Kowalskiej. Przejazd do Domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w którym mieszkała święta siostra Faustyna. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną do Zamościa. Powrót w godzinach nocnych.

 

 

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Cena zawiera: 

 • transport autokarem klasy turystycznej,
 • 5 noclegów w hotelach **/***,
 • wyżywienie wg programu
 • pokoje 2/3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym,
 • ubezpieczenie NNW i KL,
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
 • podatek VAT, składki na TFP i TFG.

 

Cena nie zawiera: 

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • opłat za parkingi,
 • lokalnych przewodników,
 • ceny promu do Helsinek oraz obiadokolacji na promie podczas powrotu do Estonii– 80 euro płatne pierwszego dnia wycieczki u pilota grupy.

 

Zapisy przy wpłacie zaliczki – 390 zł

II rata – 2000 zł do 15 czerwca 2023r.