fbpx

BERLIN POCZDAM ŚWIEBODZIN 17-19 czerwca 2022

470 PLN + 120 e

BERLIN – POCZDAM – ŚWIEBODZIN

Termin: 17 – 19 czerwca 2022 /3 dni/

Cena: 470 zł + 120 euro


1 DZIEŃ: Zbiórka uczestników wyjazdu na parkingu w Zamościu przy ul. Partyzantów (naprzeciwko Urzędu Wojewódzkiego, przy dawnym budynku PZU) o godzinie 2.00 (z czwartku na piątek). Pakowanie bagaży i wyjazd w kierunku granicy polsko – niemieckiej. Przejazd pod największą na świecie Figurę Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie. Figura została wzniesiona w 2010 roku. Według projektu Mirosława Pateckiego. Całkowita wysokość pomnika wynosi 36 m, z czego 33 m przypada na figurę Jezusa, a 3 m na wieńczącą pomnik pozłacaną koronę. Czas wolny. Przejazd do hotelu pod/lub w Berlinie, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

2 DZIEN: Śniadanie i zwiedzanie Berlina miasta m.in: Reichstagu, fragmenty muru berlińskiego oraz Brama Brandenburska, pomnik Nieznanego Żołnierza – Neue Wache, wejście do Reichstagu (w miarę możliwości), spacer aleją Unter den Linden, Uniwersytet Humboldta. Przejście w okolice wieży telewizyjnej i Alexanderplatz. Zwiedzanie barokowej katedry św. Jadwigi. Czerwony Ratusz – siedziba władz miasta. Rejs po Sprewie. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

 

3 DZIEŃ: Śniadanie, przejazd do Poczdamu – zwiedzanie kompleksu pałacowo-ogrodowego Sanssouci, wpisanego na listę UNESCO z Pałacem Nowym, Oranżerią, Belwederem, Chińską Herbaciarnią (niezliczone fontanny, egzotyczne pawilony, barakowe zameczki). Następnie przejazd do Nowego Ogrodu i zwiedzanie pałacu Cecilienhof (w 1945 r. podpisano w nim Układ Poczdamski). Następnie Dzielnica Holenderska z antykwariatami, restauracjami i kawiarniami (czas wolny). Powrót do miejsca wyjazdu w późnych godzinach nocnych.

 

Cena zawiera: przejazd autokarem klasy turystycznej (WC, klimatyzacja, DVD, regulowane siedzenia, dwóch kierowców), wyżywienie wg programu, noclegi w hotelu **/*** z pełnym węzłem sanitarnym, opiekę pilota, ubezpieczenie turystyczne NNW i KL, podatek VAT, składki na TFG i TFP.

 

Cena nie zawiera: lokalnych przewodników, biletów wstępu, opłat drogowych i parkingowych, systemu Tour Guide do oprowadzania grup, rejsu statkiem – razem ok 50 euro płatne u pilota pierwszego dnia wycieczki.

 

Zapisy przy wpłacie 200 zł