fbpx

Berlin Poczdam Poznań 7 – 10 maja 2022

1290 PLN

ŚWIEBODZIN – POCZDAM – BERLIN – POZNAŃ

Termin: 7 – 10 maja 2022 /4 dni/

Cena: 1290 zł


1 DZIEŃ: Zbiórka uczestników wyjazdu na parkingu w Zamościu przy ul. Partyzantów (naprzeciwko Urzędu Wojewódzkiego, przy dawnym budynku PZU) o godzinie 3.00 (z piątku na sobotę). Pakowanie bagaży i wyjazd w kierunku granicy polsko – niemieckiej. Popołudniu zwiedzanie Świebodzimia. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Spacer po starym mieście podczas którego zobaczymy m.in.: sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Zamek Książęcy, Ratusz… Czas wolny na kawę. Przejazd pod największą na świecie Figurę Chrystusa Króla Wszechświata. wzniesiona w 2010 roku. Według projektu Mirosława Pateckiego. Całkowita wysokość pomnika wynosi 36 m, z czego 33 m przypada na figurę Jezusa, a 3 m na wieńczącą pomnik pozłacaną koronę. Czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

2 DZIEN: Śniadanie, przejazd do Berlina, zwiedzanie miasta m.in: Reichstagu, fragmenty muru berlińskiego oraz Brama Brandenburska, pomnik Nieznanego Żołnierza – Neue Wache, wejście do Reichstagu (w miarę możliwości), spacer aleją Unter den Linden, Uniwersytet Humboldta. Przejście w okolice wieży telewizyjnej i Alexanderplatz. Zwiedzanie barokowej katedry św. Jadwigi. Czerwony Ratusz – siedziba władz miasta. Rejs po Sprewie. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

 

3 DZIEŃ: Śniadanie, przejazd do Poczdamu – zwiedzanie kompleksu pałacowo-ogrodowego Sanssouci, wpisanego na listę UNESCO z Pałacem Nowym, Oranżerią, Belwederem, Chińską Herbaciarnią (niezliczone fontanny, egzotyczne pawilony, barakowe zameczki). Następnie przejazd do Nowego Ogrodu i zwiedzanie pałacu Cecilienhof (w 1945 r. podpisano w nim Układ Poczdamski). Następnie Dzielnica Holenderska z antykwariatami, restauracjami i kawiarniami (czas wolny). W miarę możliwości czasowych i przy zainteresowaniu grupy: przejazd na Tropikalną Wyspę – Las tropikalny, błękitne morze, laguny, piaszczyste plaże. Warto zobaczyć egzotyczne parki i ogrody z orchideami, domki typowe dla Tajlandii, Bali, Borneo, Polinezji, Amazonii i Kongo. Idealny klimat panujący przez cały rok gwarantuje świetne samopoczucie – opcja dodatkowo płatna za bilet wstępu ok 40 euro. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

 

4 DZIEN: Śniadanie i wykwaterowanie. Wyjazd do Poznania – spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta Ostrów Tumski z gotycką katedrą ze słynną Złotą Kaplicą – mauzoleum Mieszka I i Bolesława Chrobrego, stary rynek z ratuszem, kościół franciszkanów. Obiad. Powrót do miejsca wyjazdu w godzinach nocnych.

 

Cena zawiera:

 • przejazd autokarem klasy turystycznej (WC, klimatyzacja, DVD, regulowane siedzenia, dwóch kierowców),
 • wyżywienie wg programu,
 • noclegi w hotelu **/*** z pełnym węzłem sanitarnym,
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenie turystyczne NNW i KL,
 • podatek VAT, składki na TFG i TFP.

 

Cena nie zawiera:

 • lokalnych przewodników,
 • biletów wstępu,
 • opłat drogowych i parkingowych,
 • systemu Tour Guide do oprowadzania grup,
 • rejsu statkiem – razem ok 50 euro płatne u pilota pierwszego dnia wycieczki.
 • Bilet na  Tropikalną Wyspę – 40 euro płatne dodatkowo.

 

Zapisy przy wpłacie 190 zł

 

Program jest ramowy; kolejność realizacji programu może ulec zmianom.

 

Zapisów można dokonywać poprzez:

zgłoszenie przez formularz na stronie internetowej https://pielgrzymki-ichtis.pl,

w Biurze w Zamościu ul. Gminna 43

w poniedziałki w godz. od 11 do 16

oraz pod nr tel.: 722 155 510 lub 601 149 267

 

 

Niniejszy program jest autorski i jest własnością intelektualną Biura Turystyczno-Pielgrzymkowego ICHTIS. W celu jego wykorzystania należy się skontaktować 

z Biurem Turystyczno-Pielgrzymkowym ICHTIS: pielgrzymki.zamosc@wp.pl