fbpx

Kochani rozpoczynam pisanie bloga. Tyle już ich powstało o podróżach, pielgrzymkach i wszystkim co się z tym wiąże. Chcę przybliżyć Wam swoją pracę, która jest przede wszystkim pasją, chęcią przybliżenia Pana Boga wszystkim, którzy jeszcze Go szukają i tym, którzy są blisko Niego, ale chcą jeszcze bardziej pogłębić tę więź. A jeśli coś tworzy się z pasją i miłością, tworzy się to z przyjemnością. Pielgrzymowanie przybliża do Pana Boga, do ludzi. Pozwala cieszyć się pięknem świata. Pielgrzymki organizowane przez Duszpasterstwo Pielgrzymkowe ICHTIS to połączenie modlitwy i zachwytu nad otaczającym nas światem. Pielgrzymując podziwiamy to co stworzył Pan Bóg, ale również dzieła stworzone ręką człowieka. Poznajemy kulturę krajów w których gościmy. Podziwiamy miejsca, poznajemy wspaniałych ludzi, stykamy się z życiem codziennym lokalnych społeczności. Każdy wyjazd ubogacony jest spotkaniem z kulturą danego regionu. Już na stałe w plany pielgrzymek wpisały się wieczory z kulturą i kuchnią konkretnych państw.

Pisząc bloga, nie będę korzystał tylko i wyłącznie z mojej wiedzy, doświadczeń, spostrzeżeń, przemyśleń i tego co ja osobiście przeżyłem. Pielgrzymka to wydarzenie, które każdy przeżywa na swój sposób. Pielgrzymka to spotkanie Człowieka z Bogiem i Człowieka z Człowiekiem. Zawsze prowadzę dużo rozmów z uczestnikami podróży. Tyle przeżyć, emocji w każdym z nas.

Będzie tu też sporo przemyśleń, spostrzeżeń, ale i porad dotyczących podróżowania i pielgrzymowania. Mam nadzieję, że będzie interesująco ?