Ziemia Święta 9-16 listopad 2019 WYJAZD POTWIERDZONY

1780 zł + 600 USD

Kategoria:

Opis

Pielgrzymka do Ziemi Świętej


śladami Chrystusa i Matki Bożej

Termin: 09 – 16 listopada 2019

Cena: 1780 PLN + 600 USD /bez dodatkowych opłat/

1. dzień (09.11.2019): ZAMOŚĆ – LUBLIN – TEL-AVIV – AIN KAREM- BETLEJEM

Zbiórka uczestników pielgrzymki w Zamościu na parkingu przy ul. Partyzantów – obok dawnego budynku PZU, o godz. 02.30 (nad ranem) i przejazd autokarem do Portu Lotniczego Lublin S.A. O godz. 03.50 początek odprawy lotniskowej. Wylot z Lublina o godz. 05.45. Przylot do TLV o godz. 10.25. Po odprawie lotniskowej przejazd do Ain Karem: gdzie Matka Boża po zwiastowaniu nawiedza swoją krewną Elżbietę – matkę św. Jana Chrzciciela. Nawiedzimy kościoły: Nawiedzenia NMP (dolny i górny) oraz kościół narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza Święta. Czas wolny. Przejazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu w Betlejem, czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

2. dzień (10.11.2019) BETLEJEM

Śniadanie i następnie przejazd na Pole Pasterzy – gdzie pasterzom objawił się anioł zwiastujący Narodzenie Chrystusa – Msza Święta. Czas na zakupy pamiątek i prywatną modlitwę. Następnie zwiedzanie Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego – modlitwa w miejscu Narodzenia Zbawiciela. Bazylika św. Katarzyny i Grota Św. Hieronima. Następnie udamy się do Groty Mlecznej (grota ta odległa jest od bazyliki Narodzenia o ok. 200 m. Wg tradycji Święta Rodzina zamieszkiwała w niej przed ucieczką do Egiptu. Gdy w pośpiechu Józef ponaglił Maryję, według palestyńskich podań, kilka kropel mleka karmiącej miało upaść na skałę, zmieniając ubarwienie całej groty na białe. Jest to szczególne miejsce gdzie bezdzietne małżeństwa zanoszą modlitwy
o potomstwo). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3. dzień (11.11.2019): BETLEJEM – BETANIA – JORDAN – MORZE MARTWE – JERYCHO

Po śniadaniu przejazd do Betanii (w Ewangeliach miejscowość ta zasłynęła dzięki: Marcie, Marii i Łazarzowi – rodzeństwu zaprzyjaźnionemu z Jezusem oraz ze spotkania Chrystusa z Szymonem Trędowatym w szabat przed męką). Następnie udamy się na Pustynię Judzką, do miejsca chrztu nad Jordanem – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Postój w oazie Jerycho – najstarszym mieście na świecie – mury miasta liczące ponad 10.000 lat, drzewo Zacheusza, panorama na Górę Kuszenia. Odpoczynek nad Morzem Martwym – leżącym w najgłębszym zakątku (depresji) Ziemi, ponad 400 m poniżej poziomu morza. Dzięki dużemu zasoleniu woda leczy i goi. Czas wolny na kąpiele i relaks. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4. dzień (12.11.2019): BETLEJEM – JEROZOLIMA

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie – wizyta w Kościele Św. Anny (wg tradycji miejsce narodzenia Marii), Sadzawka Betesda, więzienie Chrystusa i miejsce biczowania; konwent Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (z rozważaniem poszczególnych stacji) do Bazyliki Grobu Bożego. Czas wolny – na modlitwę i nawiedzenie Golgoty i Grobu Pańskiego. Przejście do Zachodniej Ściany zwanej Ścianą Płaczu – najświętsze miejsce judaizmu, gdzie Żydzi opłakują zburzenie świątyni. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5. dzień (13.11.2019): BETLEJEM – JEROZOLIMA

Wykwaterowanie. Po śniadaniu przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto, panorama Doliny Cedronu i Starego Miasta ze Wzgórzem Świątynnym, na którym wznosi się obecnie Kopuła Skały zwana Złotym Meczetem Omara i meczet Al-Aksa. Wizyta w kościele Pater Noster – (Ojcze nasz) świątynia stoi w miejscu gdzie Jezus nauczył apostołów modlitwy Pańskiej. Następnie udamy się do Ogrodów Getsemani i Bazyliki Agonii (Wszystkich Narodów), symboliczny Grób NMP (wg tradycji Kościoła Wschodniego). Przejście na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia i Wieczernika. Kościół św. Piotra In Galicantu (miejsce wyparcia się przez Piotra Pana Jezusa i więzienie Chrystusa. Przejazd do hotelu w Galilei. Obiadokolacja i nocleg.

6. dzień (14.11.2019): NAZARET – GÓRA TABOR – NAZARET – KANA GALILEJSKA

Śniadanie. Wizyta na Górze Tabor – miejscu Przemienienia Pańskiego (wjazd taksówkami). Przejazd do Kany Galilejskiej – miejsca rozpoczęcia działalności i pierwszego cudu Jezusa (odnowienie przyrzeczeń dla obecnych na pielgrzymce małżonków – wręczanie pamiątkowych certyfikatów). Zwiedzanie Nazaretu – miejsca w którym archanioł Gabriel Zwiastował Maryi, że zostanie matką Syna Bożego. Kościoły: Zwiastowanie (górny i dolny) Świętej Rodziny (św. Józefa) oraz kościół-synagoga który stoi na miejscu synagogi do której Pan Jezus uczęszczał na rozważanie Pisma Świętego. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja; czas wolny i nocleg.

7. dzień (15.11.2019): NAZARET – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGHA – KAFARNAUM – JEZIORO GALILEJSKIE

Śniadanie. Wizyta i modlitwa na Górze Błogosławieństw oraz w Tabgha – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb a także Kościół Prymatu Św. Piotra. Na zakończenie pobytu nad Jeziorem Galilejskim – rejs łodzią, a także możliwość skosztowania miejscowego przysmaku – tzw. ryby św. Piotra + przystawki. Następnie zwiedzanie Kafarnaum – ruiny „Miasta Jezusowego” oraz kościół w miejscu domu Św. Piotra. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja; czas wolny i nocleg.

8.  dzień (16.11.2019) : NAZARET – HAJFA – GÓRA KARMEL – TEL-AVIV – LUBLIN – ZAMOŚĆ

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd Hajfy. Panorama na kompleks świątyń Bahaistów (z dołu
i z góry). Wizyta na Górze Karmel w Sanktuarium Stella Maris, by obejrzeć Grotę Eliasza oraz Kościół Najświętszej Maryi Pani Karmelu. Przejście na punkt widokowy skąd rozciąga się wspaniały widok na morze, wybrzeże i miasto. Po drodze na lotnisko przejazd obok ruin Cezarei – rzymskiej stolicy prowincji Judei w czasach; krótki postój przy akwedukcie z czasów rzymskich. Obiad w miejscowej restauracji. Dalszy przejazd na lotnisko w Tel Avivie min. na 3 godziny przed odlotem, odprawa bagażowo-biletowa. 
O godz. 00.10 start samolotu, lądowanie w Lublinie o 03.05. Po wylądowaniu odbiór bagaży i powrót autokarem do Zamościa ok. godz. 05:00.

PROGRAM JEST RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA USTALA PRZEWODNIK

Należy posiadać: paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.
Paszport nie powinien zawierać m.in. pieczątek syryjskich i libańskich!

Cena zawiera: bilet lotniczy: (w tym wszelkie opłaty lotniskowe, pielgrzym może zabrać bagaż podręczny max 8 kg (o maksymalnych wymiarach: 55 x 40 x 23 cm) i bagaż główny – „rejestrowany” max 23 kg (o maksymalnej sumie wymiarów 158 cm dł. x szer. x wys.) PLL LOT; 7 noclegów (pokoje 2/3 osobowe z łazienkami i klimatyzacją, w hotelach bezpłatne Wi-Fi); wyżywienie7 śniadań i 7 obiadokolacji (do obiadokolacji podawana jest woda – inne napoje dodatkowo płatne) oraz ryba św. Piotra i obiad w Cezarei (ostatniego dnia), transport nowoczesnym autokarem w Izraelu; ubezpieczenie /KL: 40 000 euro, NNW: 30 000 PLN, KRiP: 5000 euro, bagaż: 1200 PLN/; rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim; zestaw słuchawkowy do oprowadzania grup; opiekę licencjonowanego przewodnika; opłaty za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i zwyczajowych napiwków a także transport autokarem na trasie Zamość – Lotnisko – Zamość.

Cena nie zawiera: ubezpieczenia od rezygnacji z udziału w pielgrzymce; ofiar składanych na tacę podczas Eucharystii (odprawianych każdego dnia) przeznaczonych na utrzymanie miejscowego sanktuarium, wydatków własnych, wycieczki fakultatywnej „Jerozolima nocą” ok 20 – 30 USD 
w zależności od liczby chętnych.
 

Płatność:

I rata – 780 PLN – przy zapisie;

II rata– 1000 PLN – do 40 dni przed pielgrzymką;

III rata 600 USD – pierwszego dnia pielgrzymki – płatność w hotelu.

Wyjazd o charakterze pielgrzymkowym. Oferta nie ma charakteru komercyjnego.

Cena skalkulowana na minimum 45 osób płacących