Sanktuaria Słowacji i Austrii – 29 maj-01 czerwiec 2019 – WYJAZD POTWIERDZONY

380 zł + 90 Euro

Kategoria:

Opis

Sanktuaria Słowacji i Austrii

Wiedeń – Bratysława – Kahlenberg

Termin: 29 maja – 01 czerwca 2019

Cena: 380 zł + 90 euro

1 dzień: Wyjazd z Zamościa – parking przy ul. Partzantów (dawne PZU) o godz. 23:45. Przejazd do Bratysławy – stolicy Słowacji. W trakcie drogi co 2,5 – 3 godziny przerwa na odpoczynek.

2 dzień: Śniadanie we własnym zakresie następnie zwiedzanie Bratysławy: Zamek Bratysławski na naddunajskim wzgórzu, Katedra św. Marcina, Wieża Michalska, rynek główny, Stary Ratusz, kościół franciszkanów, Pałac Prymasowski. Msza św. w jednym z bratysławskich kościołów. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: Śniadanie. Następnie zwiedzanie Wiednia: przejazd obwodnicą miasta (Ringiem), Opera Wiedeńska, Katedra Św. Stefana, Kościół Św. Karola Boromeusza, Kościół Wotywny, Graben, Hofburg – dawna rezydencja Habsburgów, park miejski, Plac Marii Teresy, Belweder – pałac księcia Sabaudzkiego, Karlskirche – najpiękniejszy barokowy kościół Wiednia. Msza święta w jedym z wiedeńskich kościołów. Czas wolny na wiedeńską kawę i zakup pamiątek oraz spacer po centrum miasta. Możliwość uczestniczenia w koncercie muzyki sławnych kompozytorów wiedeńskich (koszt biletu ok. 35-40 euro). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień: Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na wzgórze Kahlenberg pod Wiedniem – zwiedzanie miejsca, z którego król Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą z Turkami – Msza święta. Wyjazd z drogę powrotną. Przyjazd do Zamościa w późnych godzinach wieczornych.

Wyjazd o charakterze pielgrzymkowym. Program pielgrzymki jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena zawiera: transport autokarem klasy LUX, 2 noclegi w hotelach **/***, pokoje 2/3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, wyżywienie (2 śniadania i 2 obiadokolacje), ubezpieczenie NNW i KL i usługi pilota.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników opłat za wjazdy autokaru do zwiedzanych miast, opłat za autostrady i parkingi oraz za system słuchawkowy – 20 euro. Koncert muzyki klasycznej ok. 35-40 euro.