Sanktuaria Austrii – 25 – 28 lipiec 2019 WYJAZD POTWIERDZONY

390 zł + 150 Euro

Kategoria:

Opis

SANKTUARIA AUSTRII

Wiedeń – Kahlenberg – Heiligenkreuz – Klosterneuburg – Maria Taferl

Termin: 25 – 28 lipca 2019

Cena: 390 zł + 150 Euro

1 dzień

Wyjazd z Zamościa (parking ul. Partyzantów) o godz. 4.00. Przejazd do Klosterneuburg – Msza Święta a następnie zwiedzanie miejscowości o uroczej, kameralnej starówce, słynącej z potężnego augustiańskiego opactwa – najstarszego i największego klasztoru w Austrii. Współcześnie opactwo stanowi czynny ośrodek życia kulturalnego; możliwość degustacji win w klasztornej winiarni. Przejazd do hotelu w okolicach Wiednia. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Wiednia – jednej z piękniejszych stolic europejskich. Zwiedzanie centrum Wiednia, m.in.: obiektów znajdujących się przy słynnej Ringstraße jak pałac Hofburg (z zewnątrz) – zimowa rezydencja cesarska, austriacki Parlament, Stary Ratusz, Kościół Wotywny, Katedra Św. Szczepana – jeden z symboli stolicy Austrii, Opera Narodowa, Msza Św., czas wolny na słynnych ulicach Graben i Kärntnerstraße. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Przejazd do Maria Taferl. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Msza Święta. Następnie przejazd do Heiligenkreuz – miasta pod Wiedniem, w którym mieści się Sanktuarium Krzyża Świętego (z relikwiami krzyża Chrystusowego). Zwiedzanie kościoła. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień

Wykwaterowanie, śniadanie. Po śniadaniu, przejazd na Kahlenberg i rozpoczęcie zwiedzania od Mszy Świętej. Następnie spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie „polskiego wzgórza”, nazywanego tak często dzięki postaci Króla Jana III Sobieskiego, który stąd właśnie jesienią 1683 r. kierował atakiem na wojska tureckie; miejsce to odwiedził również św. Jan Paweł II w czasie pielgrzymki do Austrii, wizyta w Kościele Św. Józefa prowadzonym przez polskich księży Zmartwychwstańców, następnie przejście na taras widokowy, z którego rozciąga się przepiękny widok na stolicę Austrii, czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do Zamościa w godzinach nocnych.

Program pielgrzymki jest ramowy, kolejność zwiedzania ustala przewodnik.

Cena zawiera: transport autokarem klasy LUX (WC, barek, DVD), 3 noclegi w hotelu *** w pokojach 2/3 – osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, opiekę pilota, opiekę kapłana, ubezpieczenie NNW i KL.

Cena nie zawiera: kosztów biletów wstępów do obiektów płatnych, usługi lokalnych przewodników oraz systemu słuchawkowego audio Tour Guide – 60 Euro (płatne w autokarze w dniu wyjazdu).

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianom.

Zapisy przy wpłacie zaliczki 60 Euro;

w Katolickim Radiu Zamość – ul. Zamoyskiego 1 w Zamościu lub w sklepiku religijnym przy kościele NSPJ w Tomaszowie Lubelskim oraz pod nr telefonu – 722 155 510.


Oferta pielgrzymkowa – nie ma charakteru komercyjnego.

Każdego dnia pielgrzymki, Msza Święta i inne modlitwy.