Rekolekcje wielkopostne w Mediugorje – 29 marzec – 05 kwiecień 2019 WYJAZD POTWIERDZONY

560 zł + 170 Euro

Kategoria:

Opis

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W MEDIUGORJE

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”

TERMIN: 29.03 – 05.04.2019

CENA: 560 zł + 170 euro

Dzień 1: Zbiórka uczestników rekolekcji Wyjazd z Zamościa z parkingu przy ul. Partyzantów (obok dawnego budynki PZU) o godz. 5.00. Przejazd do Dukli. Wspólne przejście do Sanktuarium na Mszę św. z nauką, rozpoczynającą rekolekcje. Po Mszy św., ciąg dalszy podróży do Medjugorie. Przejazd przez Słowację i Węgry w kierunku granicy z Chorwacją. Na przejściu granicznym w Barwinku możliwość wymiany waluty i spożycia posiłku w barze. W trakcie jazdy przewidziane są co 2,5/3 godziny, postoje na odpoczynek i posiłek. Przejazd do hotelu w okolicach granicy węgiersko-chorwackiej na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2: Śniadanie. Przejazd do Medjugorie. Na miejscu – zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek i obiadokolacja. W miarę możliwości czasowych uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach i Mszy św. w kościele pw. św. Jakuba ap. – różaniec i modlitwy o zdrowie duszy i ciała (prowadzone przez miejscowych duszpasterzy). Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3: Śniadanie. Przejazd na Górę Objawień – różaniec i modlitwy indywidualne w ciszy. przejazd do kościoła parafialnego na Mszę św. z nauką rekolekcyjną. Droga Krzyżowa – przy kościele i adoracja Najświętszego Sakramentu – w ciszy. Czas wolny. Obiadokolacja a wcześniej konferencja. Uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach, różaniec i modlitwy o zdrowie duszy i ciała w kościele parafialnym lub przy ołtarzu polowym. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4: Wczesna pobudka i przejazd na Górę Kriżevac – Droga Krzyżowa (wejście na górę wraz z rozważaniami drogi krzyżowej trwa ok 3 godzin). Powrót autokarem do hotelu, śniadanie i konferencja. Czas wolny. Przejście do kościoła na Mszę św. z nauką rekolekcyjną. Modlitwa przy Figurze Chrystusa Zmartwychwstałego i adoracja Najświętszego Sakramentu – w ciszy. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach: różaniec i modlitwach o zdrowie duszy i ciała w kościele parafialnym. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 5: Śniadanie i konferencja. Świadectwo posługującego w Medjugorie kapłana o jego uzdrowieniu doznanym w czasie pielgrzymki do Medjugorie. Msza św. z nauką rekolekcyjną i adoracja Najświętszego Sakramentu – w ciszy, czas wolny na zakupienie pamiątek i dewocjonaliów. Uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach: różaniec i modlitwach o zdrowie duszy i ciała w kościele parafialnym. Powrót do hotelu, zakończenie rekolekcji – „Te Deum” i błogosławieństwo dewocjonaliów. Nocleg.

Dzień 6: Śniadanie. Msza św., czas wolny lub dla chętnych całodniowa wycieczka do Dubrownika – „Perły Adriatyku”. Po drodze podziwianie pięknych widoków wybrzeża (góry zlewające się z morzem, a na nim liczne barwne wyspy, statki i jachty). Zwiedzanie z przewodnikiem pięknego miasta, czas wolny, przejazd na plażę i czas na kąpiel (opcja dodatkowo płatna ok 40-50 euro w zależności od ilości chętnych). Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Możliwość uczestnictwa w wieczornych nabożeństwach: różańcu i modlitwach o zdrowie duszy i ciała w kościele parafialnym. Nocleg.

Dzień 7: Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Msza św. i wyjazd w kierunku Budapesztu przez terytorium Bośni, Chorwacji oraz Węgier. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Budapesztu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Budapesztu na Mszę św. Następnie, po mszy, wyjazd w drogę powrotną do Polski. W trakcie jazdy przewidziane są co 2,5 – 3 godziny postoje na odpoczynek i posiłek. planowany przyjazd do Zamościa
w godzinach nocnych.

Cena zawiera: transport nowoczesnym autokarem (klimatyzacja, DVD, barek, WC, regulowane siedzenia), 7 noclegów w hotelach (pokoje 2/3 os. z pełnym węzłem sanitarnym i klimatyzacją), 7 śniadań i 7 obiadokolacji, ubezpieczenie NNW 15 000 PLN i KL 20 000 euro, opieka pilota i kapłana na całej trasie pielgrzymki oraz zestaw Guide Tour.

ZAPISY NA PIELGRZYMKĘ PRZY WPŁACIE ZALICZKI -160 ZŁ

Program rekolekcji jest ramowy; kolejność realizacji programu może ulec zmianom.

Każdego dnia istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania
oraz rozmowy z kapłanem.

Wyjazd o charakterze pielgrzymkowo-rekolekcyjnym.
Oferta nie ma charakteru komercyjnego.