Pielgrzymka Szlakiem Nadbałtyckim – „Białe Noce” – 25 czerwca – 3 lipca 2019

980 zł + 550 euro

Kategoria:

Opis

PIELGRZYMKA

SZLAKIEM NADBAŁTYCKIM – ”BIAŁE NOCE”

WILNO – RYGA – TALLINN – HELSINKI – PETERSBURG

Termin: 25 czerwca – 3 lipca 2019

Cena: 980 zł + 550 e

Na pielgrzymkę potrzebny jest paszport!

25 VI WTOREK

Wyjazd z parkingu przy ul. Partyzantów w Zamościu (dawne PZU) o godzinie 3.00. Przyjazd do Wilna – stolicy Litwy w godzinach popołudniowych. Nawiedzenie Cmentarzu na Rossie. Następnie przejazd na Mszę Świętą w klasztorze Sióstr Miłosierdzia, gdzie powstał obraz ”Jezu Ufam Tobie”. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

26 VI ŚRODA

Śniadanie. Msza Św. w Ostrej Bramie. Następnie zwiedzanie miasta: Starówka, Dom Św. Siostry Faustyny, klasztor prawosławny Ducha Świętego, klasztor Bazylianów, ul. Ostrobramska, Wielka, Zamkowa, Góra Trzech Krzyży, Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

27 VI CZWARTEK

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Następnie zwiedzanie Rygi – starówka (wpisana na listę UNESCO), Ratusz, Zamek Kawalerów Mieczowych, zespół średniowiecznych kamieniczek, Katedra Najświętszej Marii Panny. Msza Święta. Przejazd do stolicy Estonii – Tallinna. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

28 VI PIĄTEK

Wykwaterowanie z hotelu. O godzinie 7.00 rejs statkiem z Tallinna do Helsinek. Śniadanie na promie w formie bufetu. W Helsinkach zwiedzanie: secesyjny dworzec kolejowy, klasycystyczny Plac Senacki z katedrą luterańską, Sobór Uspieński, katedra katolicka św. Henryka (Msza Św.). Czas wolny na zakup pamiątek, następnie obiadokolacja w miescie. Około godziny 18, odprawa paszportowa, rozlokowanie w kajutach. O godzinie 19.00, nocny rejs do Rosji.

29 VI SOBOTA

Śniadanie na promie, cumowanie w Petersburgu o g. 9.00, następnie odprawa paszportowa, spotkanie z miejscowym przewodnikiem, zwiedzanie Petersburga: Twierdza Pietropawlowska – pierwsza budowla na terenie Petersburga, której dzień założenia jest uznawany za dzień powstania miasta, krążownik Aurora, sobór sw. Izaaka, pole marsowe, generalicja, Pomnik Piotra I „Jeździec Miedziany” – postawiony ku czci pamięci założyciela Petersburga na rozkaz Katarzyny Wielkiej. Msza Święta. Przejazd do hotelu, kolacja, czas wolny, nocleg.

30 VI NIEDZIELA

Śniadanie, następnie przejazd do siedziby Piotra I – Peterhofu; zwiedzanie parku dolnego z fontannami, czas wolny, przejazd do Carskiego Sioła – zwiedzanie pałacu Katarzyny II ze słynną bursztynową komnatą, czas wolny; powrót do Petersburga, Msza Święta, spacer Newskim Prospektem z możliwoscią zwiedzenia (indywidualnie) soboru kazańskiego; kolacja, następnie rejs kanałami. Przejazd do hotelu na nocleg.

01 VII PONIEDZIAŁEK

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Po śniadaniu zwiedzanie Ermitażu – jedno z największych i najpiękniejszych muzeów świata umiejscowione w słynnym Pałacu Zimowym. Przejazd na Mszę Świętą. Następnie przejazd do terminalu promowego, bufetowa kolacja na promie, nocny rejs do Helsinek.

02 VII WTOREK

Śniadanie na promie, cumowanie w Tallinnie o g. 9.00, odprawa paszportowa. Przejazd na zwiedzanie Tallinna (górne i dolne miasto): GÓRNE MIASTO: Wzgórze Toompea – najstarsza część Tallinna, Sobór Aleksandra Newskiego – katedra autonomicznego kościoła prawosławnego, Budynek Parlamentu Estonii, tarasy widokowe, wybrane baszty z pośród 20 baszt obronnych; DOLNE MIASTO: średniowieczne ulice, Ratusz miejski – budynek wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Apteka Magistracka – jedna z najstarszych aptek w Europie i pierwsza Estonii, kościół św. Olafa , Park Kadriorg i Pałac Kadriorg, ruiny klasztoru św. Brygidy. Przejazd na Mszę Świętą. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

03 VII ŚRODA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze – Msza Święta oraz czas na indywidualny posiłek w Świętej Wodzie w miarę możliwości czasowych. Przyjazd do Zamościa w godzinach nocnych.

Cena obejmuje:

 • transport nowoczesnym autokarem klasy LUX – wc, klimatyzacja, barek, video;
 • rejs Tallinn-Helsinki;
 • rejs Helsinki-Petersburg-Tallinn z miejscem w kabinie wewnetrznej B4(4-osobowa) bez okna z łóżkami piętrowymi;
 • wyżywienie w formie śniadań i obiadokolacji przez cały wyjazd (pierwszego dnia – bez śniadania, ostatniego dnia – bez kolacji);
 • opłaty portowe i paliwowe;
 • zakwaterowanie w hotelach **/*** z pełnym węzłem sanitarnym – 6 noclegów;
 • opiekę kapłana i pilota na całej trasie pielgrzymki;
 • ubezpieczenie turystyczne NNW i KL;

Cena nie obejmuje (dodatkowo płatne w autokarze u pilota – 50 euro):

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów;
 • usługi przewodników lokalnych;
 • systemu słuchawkowego audio Tour Guide;
 • opłat parkingowych;

Cena nie obejmuje również dopłaty do kajuty 2 os. na promie, dodatkowo płatnej, w wysokości 45 eur/os.

Zapisy przy wpłacie zaliczki w wysokości 200 euro.

Program pielgrzymki jest ramowy; kolejność zwiedzania ustala przewodnik.

Oferta nie ma charakteru komercyjnego

Zapisów na pielgrzymkę można dokonywać w Katolickim Radiu Zamość przy ul. Zamoyskiego 1
w Zamościu lub wypełniając formularz na stronie internetowej Duszpasterstwa ”ICHTIS”:

http://pielgrzymki-ichtis.pl/zapisy