Barcelona/Montserrat – pielgrzymka na weekend majowy – 27.04 – 04.05.2019 BRAK WOLNYCH MIEJSC

950 zł + 350 Euro

Kategoria:

Opis

PIELGRZYMKA DO HISZPANII,

FRANCJI I WŁOCH

BARCELONA – MONTSERRAT – GENUA – NICEA – GIRONA – MONAKO – WERONA

Termin: 27.04 – 04.05.2019 (długi weekend majowy)

Cena: 950 zł + 350 Euro

Dzień 1

Zbiórka uczestników wyjazdu na parkingu przy PZU (ul. Partyzantów) w Zamościu. O godzinie 3.00 rano wyjazd w kierunku Włoch przez Czechy i Austrię. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Udine we Włoszech. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do GENUI we Włoszech, Zwiedzanie: gotycka katedra San Lorenzo, dom Krzysztofa Kolumba, Piazza del Ferrari z teatrem San Carlo i Palazzo Ducale, via Garibaldi z eleganckimi pałacami. Przejazd do hotelu na wybrzeżu Liguryjskim. Zakwaterowanie, obiadokolacja nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Po śniadaniu przejazd przez Lazurowe Wybrzeże we Francji. Po drodze zwiedzanie NICEI, m.in.:  Plac Massena, Stare Miasto z jego wąskimi uliczkami i licznymi straganami prowansalskimi, Promenada AnglikówWzgórze Zamkowe w Nicei, raz okolice Starego Portu i Plac Garibaldiego. Przejazd w okolice hiszpańskiego LLORET DE MAR na wybrzeżu Costa Brava w północno-wschodniej części Hiszpanii. Zakwaterowanie w hotelu na Costa Brava nad Morzem Śródziemnym. Następnie obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Następnie przejazd do Sanktuarium w MONTSERRAT. Na zboczach masywu górskiego, znajduje się klasztor Benedyktynów, który w części zwiedzimy oraz Sanktuarium Czarnej Madonny z Montserrat – najświętsze miejsce dla Katalończyków. W Sanktuarium Msza Święta. Następnie powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek nad morzem. Wieczorem – obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd do BARCELONY. W programie zwiedzania: Rambla – jedna z najbardziej turystycznych ulic miasta; katedra Sagrada Familia, która to jest wizytówką Barcelony; Barrio Gothico – średniowieczna dzielnica z katedrą Św. Eulalii oraz Ratuszem; Parc de la Ciutadella; Casa Mila – często komentowane przez turystów jako „najciekawsze kominy w mieście”; następnie przejazd na wzgórze Montjuic, skąd roztacza się przepiękna panorama Barcelony. Po zakończeniu zwiedzania, czas wolny na zakup pamiątek. Następnie powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Przejazd do GIRONY. Msza Święta oraz krótkie zwiedzanie miasteczka. Przejazd do MONAKO. Zwiedzanie miasta-państwa: m. in.: Pałac Grimaldich, katedra z Grobowcem Księżnej Grace. Przejazd na nocleg na wybrzeże Liguryjskie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie WERONY – miasta Romeo i Julii. Zwiedzanie miasta: między innymi romańska katedra Santa Maria Marticolare i kościół św. Anastazji, słynny balkon, z którego Julia rozmawiała z Romeo. Następnie przejazd do hotelu w okolicach Udine we Włoszech. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8:

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski przez Włochy, Austrię i Czechy. Przyjazd do Zamościa w późnych godzinach nocnych.

Program pielgrzymki jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Każdego dnia Msza św., Godzinki, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Cena zawiera:

Transport komfortowym autokarem (barek, WC, video, klimatyzacja), 7 noclegów w hotelach **/***– pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami, wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne), opiekę pilota i kapłana, ubezpieczenie NNW i KL.


Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, miejscowych przewodników, opłat drogowych i za parkingi oraz za system słuchawkowy – 60 euro

Zapisy przy wpłacie zaliczki – 100 zł + 150 euro

Wyjazd o charakterze pielgrzymkowym; oferta nie ma charakteru komercyjnego