Pielgrzymka na Ukrainę – Kijów – Łuck – Krzemieniec – Tarnopol – Podhorce – 27 – 31 sierpień 2019

1170 zł

Kategoria:

Opis

Pielgrzymka na Ukrainę

Kijów – Łuck – Paczajów – Krzemieniec –

Tarnopol – Podhorce

Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy

Termin: 27 – 31 sierpnia 2019 /5 dni/

Cena 1170 zł

Dzień 1  Zbiórka uczestników na parkingu przy ul. Partyzantów w Zamościu (obok dawnego budynku PZU) o godz. 3.50. Pakowanie bagaży do autokaru i o godz. 4.00 wyjazd w kierunku granicy z Ukrainą. Przejazd do Łucka. Msza św. Krótkie zwiedzanie miasta m.in. Katedra św. Piotra i Pawła, główna synagoga Łucka, Sobór Katedralny Trójcy Świętej. Czas wolny. Dalszy przejazd do Kijowa. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2   Śniadanie. Wpisana na listę UNESCO Ławra Kijowsko-Pieczarska – monastyr cerkwi moskiewskiej o charakterystycznych złotych kopułach. Zwiedzanie Górnej Ławry z bogato zdobionym Soborem Uspieńskim oraz spacer po przykościelnych sadach, skąd pochodzą aromatyczne miody i woskowe świece palone w cerkwi. Dla chętnych wejście na dzwonnicę, z której roztacza się wspaniały widok na miasto i Dniepr (za dodatkową opłatą). Następnie zwiedzanie Dolnej Ławry – spacer przez Pieczary, czyli jaskinie, w których pochowani są lokalni święci i klasztorni dostojnicy.  Następnie zobaczymy położony na wzgórzu kolosalny Pomnik Matki Ojczyzny wzniesiony na pamiątkę Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Plac Kontraktowy – centrum dzielnicy Padół, która przez kilka wieków była sercem miasta; spacer przez jedną z najbardziej znanych ulic Khreshchatyk, aż do Majdanu Niezależności – centralnego placu Kijowa, który był świadkiem wielu uroczystości, a także walk o niepodległość. Spacer po uliczkach otaczających plac, pełnych wspaniale zdobionych kamienic. Czas wolny. Skwer Iwana Franka z zabytkowymi budynkami. Wizyta w Krainie Czekolady Roshen – najpiękniej zaaranżowanym sklepie ze słodyczami w Kijowie. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3  Śniadanie. Andrijewski Uzwiz – jedna z najbardziej urokliwych uliczek Kijowa, przy której znajduje się mnóstwo sklepików z rękodziełem, domki z XIX wieku, jedyne w skali światowej Muzeum Jednej Ulicy. Spacer po Peizhazhna Aleia – artystyczna alejka pełna kolorowych dzieł sztuki ulicznej; wizyta w Cerkwi św. Andrzeja, która jest prawdziwą perłą architektury sakralnej i góruje nad całą dzielnicą. Plac Pocztowy wpisany na listę UNESCO, tysiącletni Sobór Sofijski, zbudowany dla uczczenia chrztu Rusi Kijowskiej – zwiedzanie świątyni, której wnętrza zrobione są w niepowtarzalnym stylu baroku ukraińskiego; Plac Sofijski z ogromnym pomnikiem konnym hetmana Chmielnickiego. Złota Brama -dawna brama wjazdowa do miasta, na której ponoć sam Bolesław Chrobry wyszczerbił swój miecz. Sobór Michajłowski o lazurowych ścianach i złotych kopułach. Na zakończenie rejs statkiem po Dnieprze, podczas którego będzie można podziwiać najpiękniejsze zabytki Kijowa z perspektywy rzeki. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4   Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Paczajowa. Zobaczymy Ławry Paczajowskiej – najsłynniejszego na Ukrainie zespołu cerkiewnego, słynnego ośrodka pielgrzymkowego, tak prawosławnych jak grekokatolików. Kolejnym miejscem będzie Krzemieniec, gdzie znajduje się dworek Juliusza Słowackiego, Góra Bony z okazałymi ruinami zamku. Wieczorem przyjedziemy do hotelu w Tarnopolu, zakwaterowanie, pożegnalna obiadokolacja – z typowymi ukraińskimi daniami, nocleg.

 

Dzień 5   Po śniadaniu i wykwaterowaniu zwiedzanie Tarnopola – miasta pomników. Podczas zwiedzania zobaczymy zamek powstały z inicjatywy hetmana wielkiego koronnego Jana Twardowskiego, grekokatolicką Katedrę Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Rynek wraz z Ratuszem oraz liczne okazałe pomniki. Następnie przejedziemy do Podhorców, gdzie znajduje się najwspanialsza rezydencja magnacka, należąca pierwotnie do rodu Koniecpolskich. Przejazd w kierunku granicy ukraińsko-polskiej. Powrót do Zamościa w późnych godzinach nocnych

Cena zawiera:

Transport autokarem, 4 noclegi w hotelach ***/**** (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami), wyżywienie: 4 śniadania i 4 obiadokolacje, ubezpieczenie turystyczne KL i NNW, usługi pilota.

Cena nie zawiera:

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników, opłat drogowych i parkingowych, systemu słuchawkowego do oprowadzania grup, rejsu statkiem – należy na to przeznaczyć ok. 150 zł – płatne w autokarze u pilota pielgrzymki.

Zapisy przy wpłacie zaliczki 170 zł