Pielgrzymka do Włoch z racji 20. rocznicy pobytu Św. Jana Pawła II w Zamościu – 5 – 15 czerwiec 2019

830 zł + 450 Euro

Kategoria:

Opis

PIELGRZYMKA DO WŁOCH

Z RACJI 20. ROCZNICY POBYTU

ŚW. JANA PAWŁA II W ZAMOŚCIU

RZYM – WATYKAN – ASYŻ – CASCIA – MONTE CASSINO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT’ ANGELO – MANOPELLO – LANCIANO – SAN MARINO – PADWA – KAHLENBERG – MARIAZELL

Termin: 5 – 15 czerwca 2019

Cena: 830 zł + 450 Euro

Dni: 11

Dzień 1 Wyjazd z Zamościa z parkingu przy ul. Partyzantów (obok dawnej siedziby PZU) o godz. 5.00. Przejazd do sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie Msza Święta. Przejazd na nocleg tranzytowy w okolice Brna w Czechach. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Włoch. Po drodze wizyta na austriackim Kahlenbergu pod Wiedniem. Msza Święta. Czas wolny. Dalszy przejazd w okolice Udine we Włoszech. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Asyżu – miasta św. Franciszka. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Zwiedzanie Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej ze słynną Porcjunkulą i ogrodem różanym w Santa Maria Degli Agnelli, Bazyliki św. Franciszka Piazza Comune ze świątynią Minerwy – Msza Święta. Czas wolny. Przejazd do hotelu w okolice Perugii. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejazd do Cascii. Msza Święta. Zwiedzanie miasteczka i sanktuarium związanego z postacią św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Przejazd do miejsca urodzenia św. Rity – Roccaporena. W godzinach popołudniowych, przyjazd do hotelu w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Rzymu. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem. O godz. 12.00 przejście na Watykan na Plac Św. Piotra na modlitwę „Anioł Pański” z papieżem Franciszkiem. Po zakończonym nabożeństwie, dalszy ciąg zwiedzania Rzymu. W trakcie zwiedzania zobaczymy: Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum (z zewnątrz) i Zamek św. Anioła (z zewnątrz), Plac Hiszpański, Bazylikę Św. Piotra, Plac Hiszpański, Ołtarz Ojczyzny, Plac Wenecki. Czas wolny na zakup pamiątek. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6  Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na Monte Cassino. Msza Święta i zwiedzanie cmentarza poległych w bitwie pod Monte Cassino oraz obiektów sakralnych na terenie wzgórza Cassino, złożenie kwiatów przy grobie gen. Andersa. Przejazd do San Giovanni Rotondo. Nawiedzenie sanktuarium związanego z Ojcem Pio – kapłanem, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa. Krótka historia klasztoru, zwiedzanie muzeum klasztornego, pomieszczeń klasztornych zamieszkiwanych przez Św. Ojca Pio, krzyż przed którym Święty otrzymał stygmaty, nowy kościół, Droga Krzyżowa, Dom Ulgi w Cierpieniu (z zewnątrz). Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na indywidualny spacer po miasteczku lub prywatną modlitwę w Sanktuarium św. Ojca Pio. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 Śniadanie. Przejazd na wzgórze Monte Sant’ Angelo – jedyne na świecie miejsce objawienia się św. Michała Archanioła. Msza Święta. Powrót do San Giovanni Rotondo – czas wolny na indywidualną modlitwę przy relikwiach św. Ojca Pio. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Manopello i nawiedzenie Kościoła gdzie znajduje się chusta grobowa ze Świętym Obliczem Chrystusa. Msza Święta. Przejazd do Lanciano – miejsca Cudu Eucharystycznego. Wizyta w kościele, gdzie do dnia dzisiejszego zachowały się przemienione z hostii, podczas jednej z Mszy Świętych, fragmenty ludzkiej tkanki. Przejazd na nocleg w okolice Cattolica. Zakwaterowanie w hotelu nad Morzem Adriatyckim, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Republiki San Marino – najstarszej republiki świata. Spacer po mieście z lokalnym przewodnikiem – w programie zwiedzania: Brama św. Franciszka, Grota Kuszników, Plac Wolności z ratuszem, Bazylika św. Marinusa, Wieża Guaita. Zakupy w strefie bezcłowej. Przejazd do Padwy. Wizyta w bazylice św. Antoniego, następnie Msza Święta oraz spacer po historycznym centrum i Piazza delle Erbe. Czas wolny. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 10 Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do austriackiego Mariazell. Nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego. Msza Święta. Czas wolny. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 11 Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do Zamościa w godzinach nocnych.

Cena zawiera: transport autokarem klasy lux (barek, video, wc), zakwaterowanie: 10 noclegów ***, wyżywienie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji (napoje dodatkowo płatne!), ubezpieczenie w podróży za granicą (KL 10000 €, NNW 2500 €), opiekę pilota i kapłana na całej trasie,;

Cena nie zawiera: opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, opłaty za system tour guide, opłat klimatycznych, biletów komunikacji miejskiej, opłat drogowych, wjazdówek do zwiedzanych miast we Włoszech – 70 euro płatne w autokarze.

Zapisy przy wpłacie zaliczki 150 Euro

Zapisy na pielgrzymkę są przyjmowane przy Katolickim Radiu Zamość w Zamościu przy ulicy Zamoyskiego 1 lub pod nr tel. 722 155 510


Wyjazd o charakterze pielgrzymkowym. Oferta nie ma charakteru komercyjnego.