Pielgrzymka do Budapesztu i Egeru (Węgry) – 05 – 07 lipiec 2019 BRAK WOLNYCH MIEJSC

280 zł + 90 Euro

Kategoria:

Opis

Pielgrzymka do Budapesztu i Egeru

(Węgry)

Termin: 05 – 07 lipca 2019

Cena: 280 PLN + 90 euro

Dzień 1

Godz. 4.00 – odjazd z parkingu przy ul. Partyzantów w Zamościu (przy PZU). Przekroczenie granicy polsko-słowackiej w Barwinku (wymiana waluty na granicy). W godzinach popołudniowych przyjazd do Budapesztu. Spotkanie z przewodnikiem, przejazd przez część Starej Budy, Wzgórze Gellerta – piękna panorama miasta (przy odpowiedniej pogodzie), spacer pod Pomnik Wolności i ewentualnie zejście ze wzgórza do Kościoła Skalnego, gdzie będzie Msza św. Przejazd na stronę Peszteńską, spacer po słynnym deptaku Váci, czas wolny na zakup pamiątek itp. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem ok. godz. 9.00 na Placu Bohaterów. Zwiedzimy Plac i okolice, potem przejazd Al. Andrássy pod Parlament, następnie spacer do Bazyliki św. Stefana. Zwiedzanie bazyliki i Msza św. Po mszy przejazd jednym z mostów na stronę Budańską, zwiedzanie Wzgórza Zamkowego – Baszta Rybacka i Kościół Macieja z zewnątrz. Przerwa na kawę lub herbatę i ewentualne zakupy marcepanowych pamiątek w Muzeum Marcepana. Dalsze zwiedzanie starówki Budańskiej. Wieczorny rejs statkiem z obiadokolacją serwowaną w formie bufetu – podziwianie najpiękniejszych budapesztańskich podświetlonych zabytków. Zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Msza św. Wyjazd w drogę powrotną z przerwą na zwiedzanie Egeru i zakupy. Powrót do Zamościa ok godz. 23.00.

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena zawiera: transport autokarem klasy LUX, ubezpieczenie, dwa noclegi (pokoje 2/3os.
z łazienkami), obiadokolację w hotelu oraz 2 śniadania.

Cena nie zawiera: opłaty za parkingi, przewodników, biletów wstępu i rejsu statkiem – 30 euro.

Zapisy przy wpłacie zaliczki 90 euro

Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane są przy Katolickim Radiu Zamość przy ul. Zamoyskiego 1 w Zamościu oraz w sklepiku religijnym przy kościele NSPJ w Tomaszowie Lubelskim.