Pielgrzymka do Armenii i Gruzji – 19 – 30 sierpień 2019

1710 zł + 690 USD

Kategoria:

Opis

PIELGRZYMKA DO ARMENII I GRUZJI,

kolebki chrześcijańskich krajów na świecie

termin: 19 – 30 sierpnia 2019

cena: 1710 zł + 690 USD (dotyczy grupy min. 35 os.)

1 dzień:  19 VIII ZAMOŚĆ – WARSZAWA 

Zamość – zbiórka na parkingu przy ul. Partyzantów (obok dawnej siedziby PZU) i o godz. 23.00 transfer na lotnisko Warszawa-Okęcie. 

2 dzień:.20 VIII WARSZAWA – ERYWAŃ

Wylot o godz. 06.00 do Erywania w Armenii. Przylot, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. 

3 dzień: 21 VIII ERYWAŃ – ECZMIADZYN – ZWARTNOC – ERYWAŃ

Śniadanie w hotelu. Panoramiczny objazd miasta autokarem: Plac Republiki, Kaskada, Parlament, Pałac Prezydenta, Opera. Zwiedzanie Matenadaranu – największej skarbnicy ormiańskiej wiedzy i kultury z rosnącą kolekcją ponad 17000 manuskryptów. Przejazd do Eczmiadzyna – duchownego centrum Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego i siedziby Patriarchy Armenii. Kościół św. Rypsyme, Katedra – najstarsza w Armenii, ufundowana w 301 r. przez św. Grzegorza Oświeciciela, zabytek z Listy UNESCO. W drodze powrotnej do Erewania, krótki postój przy ruinach świątyni w Zwartnoc, architektonicznej perły z VII wieku, zburzonego przez trzęsienie ziemi w 939 roku. Obiekt ten znajduje się na liście UNESCO. Powrót do Erewania i wizyta w Erewańskiej Fabryce Koniaków ARARAT — założonej przez N. Tairiantsa; fabryka prowadzi swą działalność od 1887 roku. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

4 dzień: 22 VIII ERYWAŃ – GEGHARD – GARNI – ERYWAŃ

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Klasztoru Geghard – klasztor częściowo wykuty w skale, otoczony stromymi zboczami, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Garni – zwiedzanie: Świątynia Mitry – jedyna ocalała świątynia pogańska w Armenii z I w., w stylu grecko-rzymskim, położona na wys. 1400 m n.p.m., malownicza panorama na góry i kanion rzeki Azat. Obiadokolacja w rodzinnej wiejskiej tawernie, degustacja tradycyjnych dań przygotowanych wg domowych receptur, degustacja lokalnych owoców oraz napojów. Powrót na nocleg w Erywaniu.

5 dzień: 23 VIII ERYWAŃ – KHOR VIRAP – ARENI – NORAVANK – PRZEŁĘCZ SELIMA – SEWANAWANK – JEZIORO SEWAN

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do Klasztoru Khor Virap w pobliżu granicy z Turcją, u podnóża świętej dla Ormian góry Ararat, na której osiadła po potopie Arka Noego. Przejazd na zwiedzanie Areni – najsłynniejszej wsi winiarskiej w Armenii, następnie degustacja win. Przejazd do Noravank – zwiedzanie XIII w. klasztoru, położonego nad kanionem, na tle wielobarwnych monumentalnych skał; klasztor zawiera wybitne dzieła oraz finezyjne rzeźby. Obiad w restauracji w okolicy rzeki Arpa. Przejazd w stronę Jeziora Sevan, przez przełęcz Selima (2410 m. n.p.m.). Wizyta w klasztorze Sewanawank nad Jeziorem Sewan, skąd rozpościera się wspaniała panorama największego z jezior Kaukazu – Sewan (1900 m. n.p.m.), zwanego „ niebieską perłą Armenii”. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg w okolicy Jeziora Sevan.

6 dzień: 24 VIII SEWAN – granica armeńsko-gruzińska – VARDZIA – ACHALCICHE 

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd nad Jezioro Sewan – zw. „morzem Armenii”, jest najwyżej położonym jeziorem Eurazji, na wysokości 1916 m. n.p.m. Zwiedzanie Półwyspu Sewan z panoramą na jezioro. Przejazd na granicę armeńsko-gruzińską, odprawa. W Gruzji – zmiana autokaru oraz pilota. Przejazd do Vardzia – zwiedzanie wykutego w skale, miasta-klasztoru i fortecy z XII-XIII w. Przejazd do Achalciche – małej miejscowości uzdrowiskowej, w poł.-zach. Gruzji; w przeszłości miasto-twierdza. Zwiedzanie: Forteca Rabati z XII w. oraz Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, którym opiekują się siostry benedyktynki. Przejazd na nocleg do hotelu w Achalciche. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień:  25 VIII ACHALCICHE – BATUMI

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Batumi. Msza Św. Zwiedzanie Batumi: Plac Agronautów z posągiem Medei, spacer po nadmorskiej promenadzie. Czas wolny nad Morzem Czarnym. Przejazd do hotelu w Batumi. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

8 dzień: .26 VIII BATUMI – PRZEŁĘCZ SURAMSKA – KUTAISI – TBILISI

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez Przełęcz Suramską do Kutaisi, które było stolicą starożytnej Kolchidy. Zwiedzanie katedry Bagrati, a następnie klasztoru i akademii Gelati (XII w.), założonych przez gruzińskiego króla – Dawida IV (obiekt na liście UNESCO). Przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

9 dzień: 27 VIII TBILISI 

Śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi dosł. “Gorące Źródła” – stolica i największe miasto w Gruzji. Zwiedzanie: Stare Miasto, Kościół Metechi z XII w., statua Vakhtanga Gorgasali, spacer do Abanotubani – ceglane kopuły Łaźni Siarkowych, wzgórze z Fortecą Narikala – jedną z najstarszych w mieście, pomnik Tamady, uliczka Chardin – popularny deptak, Katedra Sioni, Kościół św. Piotra i Pawła.. Powrót na obiadokolację i nocleg do Tbilisi.

10 dzień: .28 VIII TBILISI – ANAURI – GUDAURI – GERGETI – TBILISI

Śniadanie. Przejazd słynną Gruzińską Drogą Wojenną w stronę Anauri. Zwiedzanie: Forteca Anauri z XVII w. – położona malowniczo na wzgórzu, nad brzegiem rzeki Argavi. Przejazd przez Gudauri – górski kurort narciarski na wys. 2000 m n.p.m., na południowych stokach Wysokiego Kaukazu. Przejazd przez Przełęcz Krzyżową (2379 m. n.p.m.), czas na zdjęcia w punkcie widokowym. Przejazd jeepami do cerkwi Św. Trójcy Gergeti, pięknie położonej na wys. 2170 m npm, skąd przy dobrej pogodzie otwiera się wspaniały widok na góry i okolice. Sylwetka tego kościoła na tle Góry Kazbeg jest ikoną krajobrazową Gruzji. Droga powrotna do hotelu w Tbilisi. Na miejscu obiadokolacja i nocleg.

11 dzień:  29 VIII McCHETA – TBILISI – WARSZAWAZAMOŚĆ

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Mcchety, w starożytności – stolicy królestwa kaukaskiej Iberii. Miasto-muzeum zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie katedry Sweti Cchoweli, która jest prawdziwą perłą architektury gruzińskiej. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski o godz. 16.35 – przylot do Warszawy o godz. 20.30. Powrót autokarem do Zamościa.

Program pielgrzymki jest ramowy; kolejność zwiedzania ustala przewodnik. 

Cena obejmuje :

– dojazd autokarem z/do Zamościa na z/lotnisko Okęcie w Warszawie,

– przeloty rejsowym samolotem LOT: Warszawa-Erywań, Tbilisi-Warszawa, opłaty lotniskowe,

– transport autokarem w Armenii i Gruzji (z klimatyzacją) wg programu,

– wjazd/zjazd jeepami 4x4 na Gergeti

– 9 śniadań, 9 obiadokolacji (w tym 2 obiadokolacje regionalne),

– 9 noclegów w hotelach***, pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami,

– bilety wstępu do obiektów wg programu, opiekę i usługi lokalnych przewodników, opiekę pilota

– ubezpieczenie: KL, NW

Cena nie obejmuje:

– zwyczajowych napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców – 30 USD/os,

– dopłaty do pokoju 1 os. – 180 USD,

– opłat za napoje do obiadokolacji

UCZESTNIK POWINIEN POSIADAĆ PASZPORT

WAŻNY MINIMUM 6 MIESIĘCY PONAD OKRES TRWANIA PIELGRZYMKI.

Zapisy na pielgrzymkę przy wpłacie zaliczki – 410 zł + 190 USD

Zapisy przyjmowane są przy Katolickim Radiu Zamość przy ul. Zamoyskiego 1 w Zamościu oraz w sklepiku religijnym przy kościele NSPJ w Tomaszowie Lubelskim.

Wyjazd o charakterze pielgrzymkowym. Oferta nie ma charakteru komercyjnego.