Liban – luty/marzec 2019 wyjazd potwierdzony

2350 PLN + 710 USD

Kategoria:

Opis

Pielgrzymka do Libanu

Termin: 25 luty – 03 marzec 2019 r.

Cena: 2350 PLN + 710 USD (przy grupie min. 27 osób). Zapisy do 30.11.2018 przy wpłacie 140 USD

Przy zapisie do 30.10.2018 r. i 100% płatności (do 30.10.2018) w PLN rabat 350 PLN

DZIEŃ 1 (25.02.19r) ZAMOŚĆ – WARSZAWA – FRANKFURT – BEJRUT

Godz. 02.00 (w nocy) zbiórka uczestników na parkingu przy ul. Partyzantów w Zamościu (przy dawnym budynku PZU) i transfer na lotnisko w Warszawie, spotkanie z pilotem/przewodnikiem libańskim, odprawa biletowo-paszportowa i wspólny wylot o godz. 09.05 (przesiadka we Frankfurcie). Przylot do Bejrutu (Liban) o godz. 17.40, odbiór bagaży, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

DZIEŃ 2 (26.02.19r) HARISSA – JEITA – BYBLOS – MSZA W HARISSA

Śniadanie. Wycieczka do Jeita Grotto i zwiedzanie – Jeita Grotto, najdłuższa jaskinia na Bliskim Wschodzie, znajduje się około 11 mil (18 km) na północ od Bejrutu. Składa się z dwóch oddzielnych, ale połączonych ze sobą, wapiennych jaskiń i szczyci się długością 9,5 km. Jeita Grotto jest jednym z najbardziej niesamowitych aglomeracji stalaktytów stalagmitów, uważanej za dumę Libanu i jest finalistą w konkursie „Nowych Siedem Cudów Świata”. Byblos – najwspanialszy niegdyś port fenicki eksportujący drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania alfabetu fenickiego. Zabytki wpisane na listę UNESCO: mury obronne, stare miasto, kościół św. Jana, zamek krzyżowców, fenicka świątynia, teatr rzymski. Harissa – bardzo ważny ośrodek pielgrzymowania chrześcijan libańskich – miejsce rozwiniętego kultu maryjnego, Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu, Katedra Maronicka. Msza Św. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3 (27.02.19r) TYR – SYDON – MAGHDOUCHE – BEJRUT – MSZA W MAGHDOUCH

Śniadanie. Przejazd w kierunku Tyru, aby zobaczyć pozostałości najważniejszych miast fenickich: Tyru i Sydonu. Tyr: ruiny starożytnej nekropolii, term, największego na terytorium Cesarstwa Rzymskiego hipodromu, ulic kolumnowych. Sydon: zamek morski Krzyżowców, targ, odnowione uliczki żydowskie oraz pałac rodziny Debbane. Przejazd do Maghdouche – nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowanego w miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Msza Św. Bejrut – Corniche tętniący życiem deptak spacerowy wzdłuż morskiego brzegu, następnie spacer po odnowionym Starym Mieście, Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4 (28.02.19r) BAALBEK MSZA W ZAHLE

Śniadanie. Przejazd do Doliny Bekaa – spichlerza Libanu. Po drodze postój przy grocie mitologicznego Adonisa, który w tym miejscu miał zostać zamordowany. Następnie zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata – Heliopolis (Miasto Słońca) z kompleksem rzymskich świątyń Jupitera, Bachusa i Wenus. Przejazd do Kantyny Ksara – słynnej fabryki libańskiego wina, zwiedzanie połączone z degustacją. Matka Boża z Zahleh, zwiedzanie sanktuarium. Msza Św. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5 (01.03.19r) QUADISHA – BEKAA KAFRA – LAS BOŻYCH CEDRÓW LIBAŃSKICH MSZA W BEKAA KAFRA

Śniadanie. Przejazd na północ Libanu do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Diman, letnia siedziba Patriarchy Kościoła Maronickieg. Następnie przejazd Doliną Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII i XIII wiecznymi freskami. Wizyta w Bekaa Kafra – miejscu urodzin Św. Charbela oraz w Qozahaya – Klasztorze Św. Antoniego Wielkiego. Msza Św. LAS BOŻYCH CEDRÓW LIBAŃSKICH (rezerwat cedrów) – na trasie zwiedzanie miasteczka BSZARRA (BACHARRE), górskiego miasteczka o najpiękniejszym krajobrazie Libanu. Wspaniały wapienny kanion, w którym klasztory wznieśli Maronici. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 6 (02.03.19r) ANNAYA – JRABATA – KFIFANE – MSZA W ANNAYA

Śniadanie. Ten dzień spędzimy ze św. Charbelem w Annaya. Weźmiemy udział w procesji (tylko dla naszej grupy), której trasa wiedzie od pustelni do grobu św. Charbela w klasztorze w Annaya. Procesję tę nakazał sprawować sam św. Charbel, który ukazał się we śnie Nuhad, którą uzdrowił z paraliżu. Podczas procesji będziemy wypraszać łaskę uzdrowienia naszych chorób. Zwiedzimy klasztor, gdzie św. Charbel spędził swoje życie oraz pustelnię, gdzie przebywał do śmierci. Zapoznamy się z najbardziej spektakularnymi cudami, które są zarejestrowane w księgach klasztornych. Do dzisiaj udokumentowanych jest ponad 24 tys. cudów, które dokonały się za wstawiennictwem Świętego. Przy grobie odbędzie się msza. Dla osób chorych – modlitwa o uzdrowienie przy grobie św. Charbela i namaszczenie świętym olejem. Tego dnia będziemy poznawać także innych świętych, którzy żyli w Libanie. Szczególną osobą jest zakonnica św. Rafka, której sanktuarium znajduje się w miejscowości Jrabta. Św. Rafka za życia doznawała wielkich cierpień. Doświadczona była ślepotą, bolesną amputacją oczu, silnymi bólami, a także paraliżem. Dlatego też jest patronką osób przewlekle chorych i chorych na raka, którym wyprasza skutecznie łaski uzdrowienia. Poznamy także osobę św. Nimatullaha al-Hardiniego, który był wychowawcą i nauczycielem św. Charbela oraz w miejscowości Kfifane – mnicha, który również jest wielkim świętym, a którego ciało nie ulega zepsuciu – to bł. Stefan Nehmé. Będziemy też modlić się o uzdrowienie z chorób oczu przy grobie św. Rafki. Można tam dostać piasek z grobu świętej, który słynie także z cudów uzdrowień za jej wstawiennictwemj. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7 (03.03.19) LIBAN – WARSZAWA

Odbiór suchego prowiantu za śniadanie i przejazd na lotnisko. Odprawa i wylot do Polski o godz. 04.50 (przesiadka we Frankfurcie). Lądowanie w Warszawie o godz. 13.55. odbiór bagaży i transfer do Zamościa.

W cenie:

 • opieka pilota i lokalnego przewodnika

 • przelot samolotem liniami Lufthansa (bagaż główny 23 kg i podręczny 8 kg w cenie)

 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 • ubezpieczenie Signal Iduna Polska KL i NNW rozszerzone o choroby przewlekłe

 • transport komfortowym autokarem w Libanie

 • transport: Zamość – lotnisko –Zamość

 • 6 noclegów w hotelu 4*, pokoje 2os.  www.facebook.com/BethaniaHarissaHotel – lub o podobnym standardzie 

 • wyżywienie: 6 śniadań (5 x szwedzki stół + 1 pakiet śniadaniowy), 6 obiadokolacji – napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie 

 • degustacja wina 

 • codzienna Msza Św.

Cena nie zawiera:

 • opłaty wstępów do zwiedzanych obiektów, degustacja wina, zwyczajowe napiwki dla kierowcy, przewodnika i obsługi hotelowej 100 USD – płatne w Libanie

 1) I wpłata 140 USD przy zapisie
 2) II wpłata 1.000 zł do dnia 15.12.2018
 3) III wpłata 200 USD do dnia 20.01.2019                                                                                                                           4) IV wpłata – pozostała kwota do 31.01.2019

 

Zapisy na pielgrzymkę są przyjmowane przy Katolickim Radiu Zamość w Zamościu ul. Zamoyskiego 1

oraz w sklepiku religijnym przy kościele p.w. NSPJ w Tomaszowie Lubelskim

Wyjazd o charakterze pielgrzymkowym. Oferta nie ma charakteru komercyjnego.

Kolejność zwiedzania ustala przewodnik.