Grecja – Śladami Św. Pawła Apostoła – 2 – 14 sierpień 2019 WYJAZD POTWIERDZONY

960 zł + 430 Euro

Kategoria:

Opis

PIELGRZYMKA DO GRECJI

ŚLADAMI ŚW. PAWŁA APOSTOŁA

SKOPJE – KALAMBAKA – METEORY – TERMOPILE – ATENY – RIWIERA OLIMPU – LITOCHORO – PALEOS PANTELEIMONAS – DION – WERIA – FILIPPI – KAWALA – SALONIKI

TERMIN: 2 – 14 sierpnia 2019

CENA: 960 zł + 430 Euro

DNI: 13

Dzień 1 Wyjazd z Zamościa o godz. 4.00. Przejazd na nocleg tranzytowy w Nowym Sadzie w Serbii. Po drodze, Msza Święta w Dukli. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Skopje w Macedonii. Zwiedzanie: muzeum Św. Matki Teresy (Msza święta w kaplicy), pomnik Matki Teresy, kamienny most, carsija – dzielnica muzułmańska, stare miasto, czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Msza Św. Przejazd do Kalambaki w Grecji. Wizyta w pracowni pisania ikon. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 Msza Św. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na Meteory. Zwiedzanie kompleksu „wiszących” klasztorów. Przejazd do Termopili. Krótki postój w miejscu bitwy greckiej. Następnie przejazd do Aten – panorama Akropolu, przejście na zmianę warty pod parlamentem greckim oraz czas wolny na zakupy na ateńskiej Place. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5 Śniadanie. Po śniadaniu przejazd na Akropol – zwiedzanie kompleksu świątyń. Następnie c.d. zwiedzania Aten: Agora Grecka, Forum Romanum, Świątynia Zeusa Olimpijskiego, Stadion Olimpijski w Atenach, Łuk Hadriana. Msza Św. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium św. Paraskiewii przy źródłach Afrodyty i Dafne i przy rzece Pinios. Przejazd na Riwierę Olimpu. Zakwaterowanie w hotelu, Msza Św., czas wolny na odpoczynek. Wieczorem – obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 Śniadanie. Msza Św. Czas wolny na odpoczynek nad morzem. Wieczorem – obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 Śniadanie. Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Olimpu – mityczna siedziba dwunastu bogów, Park Narodowy uznany przez UNESCO zabytkiem międzynarodowej biosfery z unikatowymi ekosystemami. Spacer z Litochoro przepięknym wąwozem rzeki Enipeas. Powrót do hotelu w godzinach południowych. Czas wolny na wypoczynek. Msza Św. Wieczorem – obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9 Śniadanie. Przejazd do Paleos Panteleimonas – górskiej wioski greckiej z przepiękną panoramą na Riwierę Olimpijską. W wąskich, pokrytych płytami uliczkach można podziwiać kamienne domy i malownicze sklepiki, które oferują tradycyjne produkty i dzieła sztuki ludowej. Następnie przejazd do Dionu. Zwiedzimy Muzeum Narodowe bogate w zbiory starożytnej Grecji z VIII w. p.n.e. oraz z czasów rzymskich, a także wykopaliska starożytnego miasta z dobrze zachowanymi ulicami, świątyniami, pałacami i łaźniami. Powrót do hotelu. Msza Św., obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10 Śniadanie. Przejazd do Werii, gdzie św. Paweł nauczał i założył gminę chrześcijańską. Powrót do hotelu. Czas wolny na odpoczynek nad morzem. Msza Św. Wieczór grecki z daniami oraz napojami tradycyjnej kuchni greckiej, muzyką na żywo oraz pokazem tańców ludowych. Nocleg.

Dzień 11 Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejazd do Filippi (miasta, od którego Św. Paweł rozpoczął w 49 r. swą misję w Europie oraz ochrzcił pierwszą osobę na kontynencie europejskim – św. Lidię). Msza Św. Zwiedzanie tego miejsca oraz ruin starożytnego miastai więzienia, w którym przetrzymywano św. Pawła. Przejazd do Kawalii (Neapolis) – miasta portowego, do którego św. Paweł przypłynął podczas swojej pierwszej, misyjnej podróży do Grecji. Przejazd do Salonik: spacer i zwiedzanie m.in. Górnego i Dolnego Miasta, Białej Wieży, Rotundy św. Jerzego, Łuku Galeriusza, katedry św. Demetriusza – patrona miasta. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 12 Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Msza Święta w Salonikach. Przejazd do Belgradu w Serbii. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 13 Śniadanie. Msza Święta w Belgradzie. Przejazd do Polski. Powrót do Zamościa w godzinach nocnych.

Cena zawiera: transport autokarem klasy lux (barek,video,wc), zakwaterowanie: 12 noclegów w hotelach *** w pokojach 2-osobowych z łazienkami, wyżywienie: 12 śniadań, 11 obiadokolacji (napoje dodatkowo płatne!), ubezpieczenie w podróży za granicą (KL 10000 €, NNW 2500 €), opiekę pilota i kapłana na całej trasie;

Cena nie zawiera: opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, opłaty za system tour guide, opłat klimatycznych, opłat drogowych – 70 euro płatne w autokarze; oraz wieczoru greckiego (zamiast jednej obiadokolacji) – ok. 30 euro – płatne w hotelu

Zapisy przy wpłacie zaliczki 200 Euro

Zapisy na pielgrzymkę są przyjmowane przy Katolickim Radiu Zamość w Zamościu przy ulicy Zamoyskiego 1 oraz w sklepiku religijnym przy kościele p.w. NSPJ w Tomaszowie Lubelskim.


Wyjazd o charakterze pielgrzymkowym. Oferta nie ma charakteru komercyjnego.