Ferie zimowe w Ziemi Świętej – luty 2019 – 2 wolne miejsca

1680 zł + 580 USD

Kategoria:

Opis

Ferie zimowe


w


Ziemi Świętej

16 – 22 luty 2019 Wylot z Lublina lądowanie w Warszawie

Cena: 1680 PLN + 580 USD / bez dodatkowych opłat/

Zapisy przy wpłacie zaliczki 680 PLN

1 dzień (16.02.2019): ZAMOŚĆ – LUBLIN – TEL-AVIV – GÓRA KARMEL – GÓRA TABOR – NAZARET

Zbiórka uczestników pielgrzymki w Zamościu na parkingu przy ul. Partyzantów – obok dawnego budynku PZU, o godz. 02.30 (nad ranem) i przejazd autokarem do Portu Lotniczego Lublin S.A. O godz. 04.50 początek odprawy lotniskowej. Wylot z Lublina o godz. 06.10. Przylot do TLV o godz. 10.50. Po odprawie lotniskowej przejazd na Górę Karmel – sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, przejście na punkt widokowy skąd rozciąga się wspaniały widok na morze, wybrzeże i miasto. Wizyta na Górze Tabor – miejscu Przemienienia Pańskiego (wjazd taksówkami). Zwiedzanie Nazaretu – miejsca dzieciństwa Jezusa i wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Przyjazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja; czas wolny i nocleg.

2 dzień (17.02.2019): NAZARET – TABGHA – KAFARNAUM – JEZIORO GALILEJSKIE- KANA GALILEJSKA – NAZARET

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Galilei. Wizyta i modlitwa na Górze Błogosławieństw oraz w Tabgha – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb a także Kościół Prymatu Św. Piotra. Na zakończenie pobytu nad Jeziorem Galilejskim – rejs łodzią, a wcześniej możliwość skosztowania miejscowego przysmaku – tzw. ryby św. Piotra + przystawki. Następnie zwiedzanie Kafarnaum – ruiny miasta oraz kościół w miejscu domu Św. Piotra. Przejazd do Kany Galilejskiej – miejsca rozpoczęcia działalności i pierwszego cudu Jezusa (odnowienie przyrzeczeń dla obecnych na pielgrzymce małżonków – wręczanie pamiątkowych certyfikatów). Przyjazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja; czas wolny i nocleg.

3 dzień (18.02.2019): BETANIA – JORDAN – MORZE MARTWE – JERYCHO

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Betanii (w Ewangeliach miejscowość ta zasłynęła dzięki: Marcie, Marii i Łazarzowi – rodzeństwu zaprzyjaźnionemu z Jezusem oraz ze spotkania Chrystusa z Szymonem Trędowatym w szabat przed męką). Następnie udamy się na Pustynię Judzką, do miejsca chrztu nad Jordanem – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Postój w oazie Jerycho – najstarszym mieście na świecie – mury miasta liczące ponad 8000 lat, drzewo Zacheusza, panorama na Górę Kuszenia. Odpoczynek nad Morzem Martwym – leżącym w najgłębszym zakątku (depresji) Ziemi, ponad 400 m poniżej poziomu morza. Dzięki dużemu zasoleniu woda leczy i goi. Czas wolny na kąpiele i relaks. Zakwaterowanie w hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień (19.02.2019): BETLEJEM – AIN KAREM

Po śniadaniu przejazd do Ain Karem: gdzie Matka Boża po zwiastowaniu nawiedza swoją krewną Elżbietę – matkę św. Jana Chrzciciela. Nawiedzimy kościoły: Nawiedzenia NMP (dolny i górny) oraz kościół narodzenia św. Jana Chrzciciela. Następnie przejazd na Pole Pasterzy – gdzie pasterzom objawił się anioł zwiastujący Narodzenie Chrystusa. Następnie zwiedzanie Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego – modlitwa w miejscu Narodzenia Zbawiciela. Bazylika św. Katarzyny i Grota Św. Hieronima (Msza św.). Następnie udamy się do Groty Mlecznej (grota ta odległa jest od bazyliki Narodzenia o ok. 200 m. Wg tradycji Święta Rodzina zamieszkiwała w niej przed ucieczką do Egiptu. Gdy w pośpiechu Józef ponaglił Maryję, według palestyńskich podań, kilka kropel mleka karmiącej miało upaść na skałę, zmieniając ubarwienie całej groty na białe. Jest to szczególne miejsce gdzie bezdzietne małżeństwa zanoszą modlitwy o potomstwo). Czas na zakupy pamiątek. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień (20.02.2019): JEROZOLIMA

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie – wizyta w Kościele Św. Anny (wg tradycji miejsce narodzenia Marii), Sadzawka Betesda, więzienie Chrystusa i miejsce biczowania; konwent Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (z rozważaniem poszczególnych stacji) do Bazyliki Grobu Bożego. Czas wolny – na modlitwę i nawiedzenie Golgoty i Grobu Pańskiego. Przejście do Zachodniej Ściany zwanej Ścianą Płaczu – najświętsze miejsce judaizmu, gdzie Żydzi opłakują zburzenie świątyni. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień (21.02.2019): JEROZOLIMA

Po śniadaniu przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto, panorama Doliny Cedronu i Starego Miasta ze Wzgórzem Świątynnym, na którym wznosi się obecnie Kopuła Skały zwana Złotym Meczetem Omara i meczet Al-Aksa. Następnie spacer w dół wzgórza Drogą Niedzieli Palmowej do kościoła Dominus Flevit, Ogrodów Getsemani i Bazyliki Agonii (Wszystkich Narodów), symboliczny Grób NMP (wg tradycji Kościoła Wschodniego). Przejście na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia i Wieczernika. Kościół św. Piotra In Galicantu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

7  dzień (22.02.2019) : BETLEJEM – TEL-AVIV – WARSZAWA – ZAMOŚĆ

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Tel Avivie min. na 3 godziny przed odlotem, odprawa bagażowo-biletowa. O godz. 11.25 start samolotu. O godz. 14.25 lądowanie w Warszawie, odbiór bagaży i powrót autokarem do Zamościa ok. godz. 18.00.

PROGRAM JEST RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA USTALA PRZEWODNIK

Należy posiadać: paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.
Paszport nie powinien zawierać m.in. pieczątek syryjskich i libańskich!

Cena zawiera: bilet lotniczy: Lublin – Tel Aviv (Ben Gurion) – WARSZAWA (w tym wszelkie opłaty lotniskowe, pielgrzym może zabrać bagaż podręczny max 8 kg (o maksymalnych wymiarach: 55 x 40 x 23 cm) i bagaż główny – „rejestrowany” max 23 kg (o maksymalnej sumie wymiarów 158 cm dł. x szer. x wys.) PLL LOT; 6 noclegów (pokoje 2/3 osobowe z łazienkami i klimatyzacją, w hotelach bezpłatne Wi-Fi); wyżywienie: 6 śniadań i 6 obiadokolacji (do obiadokolacji podawana jest woda inne napoje dodatkowo płatne) oraz ryba św. Piotra; transport nowoczesnym autokarem w Izraelu; ubezpieczenie /KL: 40 000 euro, NNW: 30 000 PLN, KRiP: 5000 euro, bagaż: 1200 PLN/; rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim; zestaw słuchawkowy do oprowadzania grup; opiekę licencjonowanego przewodnika; opłat za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i zwyczajowych napiwków; transport autokarem z Zamościa na lotnisko i z powrotem.

Cena nie zawiera: ubezpieczenia od rezygnacji z udziału w pielgrzymce; ofiar składanych na tacę podczas Eucharystii (odprawianych każdego dnia) przeznaczonych na utrzymanie miejscowego sanktuarium, wydatków własnych, wycieczki fakultatywnej „Jerozolima nocą” ok 20 – 30 USD w zależności od liczby chętnych. 

Płatność:

I rata – 680 PLN – przy zapisie;

II rata– 1000 PLN – do 40 dni przed pielgrzymką;

III rata 580 USD – pierwszego dnia pielgrzymki – płatność w hotelu.

Wyjazd o charakterze pielgrzymkowym. Oferta nie ma charakteru komercyjnego.

Zapisy na pielgrzymkę w Katolickim Radiu Zamość ul. Zamoyskiego 1 w Zamościu

i w Tomaszowie Lub. w sklepiku religijnym przy kościele NSPJ ul. Lwowska 52.

Istnieje także możliwość zapisania się na pielgrzymkę poprzez stronę internetową. Gwarancją zapisu jest przekazanie zaliczki 680 zł.
W tytule przelewu należy wpisać: „Ferie w Ziemi Świętej, imię/imiona i nazwisko uczestnika /zgodnie z danymi w paszporcie/ oraz nr telefonu”
(nr konta bankowego podany na stronie: www.pielgrzymki-ichtis.pl w zakładce „ZAPISY”)

Wszelkie informacje pod nr tel. 722 155 510