Ferie zimowe w Ziemi Świętej – 08 – 15 lutego 2019 BRAK WOLNYCH MIEJSC

1780 ZŁ + 600 USD

Kategoria:

Opis

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Termin: 08 – 15 lutego 2019 (pierwszy tydzień ferii)

Cena: 1780 PLN + 600 USD /bez dodatkowych opłat/

1 dzień (08.02.2019): ZAMOŚĆ – WARSZAWA– TEL-AVIV – BETLEJEM

Zbiórka uczestników pielgrzymki w Zamościu na parkingu przy ul. Partyzantów (obok dawnego budynki PUZ) o godz. 15:00 i przejazd autokarem do Portu Lotniczego w Warszawie. O godz. 20:50 początek odprawy lotniskowej. Wylot o godz. 22.50 Przylot do TLV o godz. Po odprawie lotniskowej przejazd hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie. Odpoczynek (ok. 4 godzin).

2 dzień (09.02.2019) BETLEJEM

Śniadanie i następnie przejazd na Pole Pasterzy – gdzie pasterzom objawił się anioł zwiastujący Narodzenie Chrystusa. Następnie zwiedzanie Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego – modlitwa w miejscu Narodzenia Zbawiciela. Bazylika św. Katarzyny i Grota Św. Hieronima (Msza św.). Następnie udamy się do Groty Mlecznej (grota ta odległa jest od bazyliki Narodzenia o ok. 200 m. Wg tradycji Święta Rodzina zamieszkiwała w niej przed ucieczką do Egiptu. Gdy w pośpiechu Józef ponaglił Maryję, według palestyńskich podań, kilka kropel mleka karmiącej miało upaść na skałę, zmieniając ubarwienie całej groty na białe. Jest to szczególne miejsce gdzie bezdzietne małżeństwa zanoszą modlitwy o potomstwo). Czas na zakupy pamiątek. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień (10.02.2019): BETLEJEM – AIN KAREM – BETANIA – JORDAN – MORZE MARTWE – JERYCHO

Po śniadaniu przejazd do Ain Karem: gdzie Matka Boża po zwiastowaniu nawiedza swoją krewną Elżbietę – matkę św. Jana Chrzciciela. Nawiedzimy kościoły: Nawiedzenia NMP (dolny i górny) oraz kościół narodzenia św. Jana Chrzciciela. Przejazd do Betanii (w Ewangeliach miejscowość ta zasłynęła dzięki: Marcie, Marii i Łazarzowi – rodzeństwu zaprzyjaźnionemu z Jezusem oraz ze spotkania Chrystusa z Szymonem Trędowatym w szabat przed męką). Następnie udamy się na Pustynię Judzką, do miejsca chrztu nad Jordanem – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Postój w oazie Jerycho – najstarszym mieście na świecie – mury miasta liczące ponad 8000 lat, drzewo Zacheusza, panorama na Górę Kuszenia. Odpoczynek nad Morzem Martwym – leżącym w najgłębszym zakątku (depresji) Ziemi, ponad 400 m poniżej poziomu morza. Dzięki dużemu zasoleniu woda leczy i goi. Czas wolny na kąpiele i relaks. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień (11.02.2019): BETLEJEM – JEROZOLIMA

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie – wizyta w Kościele Św. Anny (wg tradycji miejsce narodzenia Marii), Sadzawka Betesda, więzienie Chrystusa i miejsce biczowania; konwent Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (z rozważaniem poszczególnych stacji) do Bazyliki Grobu Bożego. Czas wolny – na modlitwę i nawiedzenie Golgoty i Grobu Pańskiego. Przejście do Zachodniej Ściany zwanej Ścianą Płaczu – najświętsze miejsce judaizmu, gdzie Żydzi opłakują zburzenie świątyni. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień (12.02.2019): BETLEJEM – JEROZOLIMA

Wykwaterowanie. Po śniadaniu przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto, panorama Doliny Cedronu i Starego Miasta ze Wzgórzem Świątynnym, na którym wznosi się obecnie Kopuła Skały zwana Złotym Meczetem Omara i meczet Al-Aksa. Wizyta w kościele Pater Noster – (Ojcze nasz) świątynia stoi w miejscu gdzie Jezus nauczył apostołów modlitwy Pańskiej. Następnie przejazd do Ogrodów Getsemani i Bazyliki Agonii (Wszystkich Narodów), symboliczny Grób NMP (wg tradycji Kościoła Wschodniego). Przejście na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia i Wieczernika. Kościół św. Piotra In Galicantu (miejsce wyparcia się przez Piotra Pana Jezusa i więzienie Chrystusa. Przejazd do do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień (13.02.2019): BETLEJEM – GÓRA KARMEL – GÓRA TABOR – NAZARET – KANA GALILEJSKA

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Galilei. przejazd na Górę Karmel – sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, przejście na punkt widokowy skąd rozciąga się wspaniały widok na morze, wybrzeże i miasto. Wizyta na Górze Tabor – miejscu Przemienienia Pańskiego (wjazd taksówkami). Przejazd do Kany Galilejskiej – miejsca rozpoczęcia działalności i pierwszego cudu Jezusa (odnowienie przyrzeczeń dla obecnych na pielgrzymce małżonków – wręczanie pamiątkowych certyfikatów). Zwiedzanie Nazaretu – miejsca w którym archanioł Gabriel Zwiastował Maryi, że zostanie matką Syna Bożego. Kościoły: Zwiastowanie (górny i dolny) Świętej Rodziny (św. Józefa) oraz kościół-synagoga który stoi na miejscu synagogi do której Pan Jezus uczęszczał na rozwaźanie Pisma Świętego. Przyjazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja; czas wolny i nocleg.

7 dzień (14.02.2019): GÓRA TABOR – TABGHA – KAFARNAUM – JEZIORO GALILEJSKIE

Śniadanie. Wizyta i modlitwa na Górze Błogosławieństw oraz w Tabgha – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb a także Kościół Prymatu Św. Piotra. Na zakończenie pobytu nad Jeziorem Galilejskim – rejs łodzią, a wcześniej możliwość skosztowania miejscowego przysmaku – tzw. ryby św. Piotra + przystawki. Następnie zwiedzanie Kafarnaum – ruiny miasta oraz kościół w miejscu domu Św. Piotra. Przyjazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja; czas wolny i nocleg.

8  dzień (15.02.2019) : NAZARET – TEL-AVIV – WARSZAWA – ZAMOŚĆ

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Tel Avivie min. na 3 godziny przed odlotem, odprawa bagażowo-biletowa. O godz. 11:25 start samolotu. Po wylądowaniu odbiór bagaży i powrót autokarem do Zamościa ok. godz. 20:00.

PROGRAM JEST RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA USTALA PRZEWODNIK

Należy posiadać: paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.
Paszport nie powinien zawierać m.in. pieczątek syryjskich i libańskich!

Cena zawiera: bilet lotniczy: (w tym wszelkie opłaty lotniskowe, pielgrzym może zabrać bagaż podręczny max 8 kg (o maksymalnych wymiarach: 55 x 40 x 23 cm) i bagaż główny – „rejestrowany” max 23 kg (o maksymalnej sumie wymiarów 158 cm dł. x szer. x wys.) PLL LOT; 7 noclegów (pokoje 2/3 osobowe z łazienkami i klimatyzacją, w hotelach bezpłatne Wi-Fi); wyżywienie7 śniadań i 6 obiadokolacji (do obiadokolacji podawana jest woda inne napoje dodatkowo płatne) oraz ryba św. Piotra; transport nowoczesnym autokarem w Izraelu; ubezpieczenie /KL: 40 000 euro, NNW: 30 000 PLN, KRiP: 5000 euro, bagaż: 1200 PLN/; rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim; zestaw słuchawkowy do oprowadzania grup; opiekę licencjonowanego przewodnika; opłat za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
i zwyczajowych napiwków.

Cena nie zawiera: ubezpieczenia od rezygnacji z udziału w pielgrzymce; ofiar składanych na tacę podczas Eucharystii (odprawianych każdego dnia) przeznaczonych na utrzymanie miejscowego sanktuarium, wydatków własnych, wycieczki fakultatywnej „Jerozolima nocą” ok 20 – 30 USD w zależności od liczby chętnych. 

Transportu autokarem na lotnisko i z powrotem ok 60 – 80 zł od osoby w obie strony.

Zapisy na pielgrzymkę przez formularz na stronie internetowej http://pielgrzymki-ichtis.pl/zapisy/
oraz  w KATOLICKIM RADIU ZAMOŚĆ ul. Zamoyskiego 1 
dział Promocji i Reklamy”oraz w sklepiku religijnym  w Tomaszowie Lubelskim przy kościele NSPJ – ul. Lwowska 52.

Płatność:

I rata – 780 PLN – przy zapisie;

II rata– 1000 PLN – do 40 dni przed pielgrzymką;

III rata 600 USD – pierwszego dnia pielgrzymki – płatność w hotelu.

Wyjazd o charakterze pielgrzymkowym. Oferta nie ma charakteru komercyjnego.