Fatima – 03 – 08 wrzesień 2019

1950 zł + 280 Euro

Kategoria:

Opis

Pielgrzymka do Fatimy

Fatima – Aljustrel – Valinhos – Coimbra – Porto –
Batalha – Alcobaça – Nazare

Termin: 03 – 08 września 2019

Cena: 1950 zł + 280 Euro

1 dzień: ZAMOŚĆ  WARSZAWA – LIZBONA – FATIMA

Zbiórka uczestników na parkingu przy ul. Partyzantów w Zamościu (dawny budynek PZU) o godz. 8:00 i transfer do portu lotniczego Warszawa-Okęcie. Wylot o godz. 14:55. Przylot do LIZBONY o godz. 18:10. Transfer do hotelu Fatimie, zakwaterowanie i obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień: FATIMA

Msza Św. śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium – Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka, Hiacynty i S. Łucji, nowoczesna bazylika Św. Trójcy. Ewentualnie ( w miarę dostępności ) wizyta w Muzeum, gdzie przechowywane są m.in. dary papieży oraz kula, która zraniła św. Jana Pawła II w zamachu na Placu Św. Piotra. Czas wolny. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

3 dzień: FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS – FATIMA

Msza Św. Śniadanie. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski VALINHOS – miejsca objawień Matki Bożej w sierpniu 1917 roku i Anioła Portugalii oraz do wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji, zwiedzanie. Powrót do Fatimy. Po południu czas wolny w Sanktuarium. Istnieje możliwość wizyty w największym centrum handlowym z dewocjonaliami i pamiątkami. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

4 dzień: FATIMA – COIMBRA – PORTO – FATIMA

Msza Św. Śniadanie. Przejazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii, zwiedzanie Uniwersytetu
(najstarszy ośrodek uniwersytecki Portugalii), Starej Katedry, kościoła Klasztoru Karmelitanek, gdzie przebywała Siostra Łucja i gdzie ją pierwotnie pochowano. Wyjazd do Porto. Zwiedzanie Porto – miasta położonego u ujścia rzeki Duero, zwiedzanie starego centrum i ewentualnie wizyta w jednej z tradycyjnych winiarni, z których słynie Porto. Powrót do Fatimy, obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.

5 dzień: FATIMA – BATALHA – ALCOBACA – NAZARE

Msza Św. Śniadanie. Przejazd do zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich (światowa lista UNESCO). Przejazd do ALCOBACA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego sanktuarium maryjnego, a dzisiaj najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej z Nazare w O Sitio, a następnie czas wolny w dolnej części miasteczka na odpoczynek, kąpiel oraz degustację ryb i owoców morza, z których słynie Nazare. Powrót do hotelu w Fatimie, obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień LIZBONA – WARSZAWA – ZAMOŚĆ 

Śniadanie w formie pakietów. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski o godz. 9:35. Przylot do Warszawy o godz. 14:25 i transfer autokarem do Zamościa. Powrót – ok. godz. 21:00.

Cena zawiera: ubezpieczenie turystyczne (KL i NNW), przelot samolotem Warszawa-Lizbona-Warszawa, opłaty lotniskowe i bagażowe, transport klimatyzowanym autokarem w Portugali, 5 noclegów w hotelu 3* w pokojach 2/3-osobowych z łazienkami, 5 śniadań, 5 obiadokolacji, woda i wino do obiadokolacji, opieka pilota i kapłana, transport autokarem Zamość-Warszawa-Zamość;

Cena nie zawiera: biletów wstępu i usług przewodników lokalnych – ok. 50 euro – płatne po przylocie do Portugalii.

    Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie, zależnie od godzin wylotów. Dzień pierwszy i ostatni przeznaczone są na podróż, a cena została skalkulowana z uwzględnieniem ewentualnych niedogodności wynikających z tego faktu. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów i w muzeach.

Zapisy przy wpłacie zaliczki 450 zł

Wyjazd o charakterze pielgrzymkowym; oferta nie ma charakteru komercyjnego